Poznaj nas

Spółka HF INVERTER Polska została powołana we wrześniu 2008 roku przez czterech przyjaciół. Łukasz, Jarek, Zbyszek i Mariusz - pomimo różnic połączyła ich pasja do automatyki przemysłowej i wspólny cel, jakim było utworzenie firmy otwartej na ludzi i ich potrzeby techniczne i technologiczne. "Obyś żył w ciekawych czasach i obyś wtedy prowadził firmę" - to rozszerzone powiedzenie (niestety nie pochodzące z chińskich nauk Konfucjusza) idelanie wpisywało się w rok 2008. W tym roku działo się wiele. Warszawa zyskała pierwszą linię metra (po 25 latach budowy) a straciła kultowy Stadion X-lecia - w to miejsce miał powstać nowoczesny Stadion Narodowy na potrzeby EURO 2012. Natomiast na świecie po bankructwie Lehman Brotehrs rozkręcał się globalny kryzys na rynkach finansowych, ropa kosztowała poniżej 40USD a na 44. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki wybrany został Barack Obama. W takim otoczeniu powstała nasza firma i już na samym starcie musiała sprostać wielu wyzwaniom. Dzięki temu nauczyliśmy się prowadzenia biznesu a nasi Klienci poznali nas, że w trudnych czasach mogą na nas liczyć. 

"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku (Konfucjusz), my ten krok postawiliśmy w 2008 roku i nasza podróż trwa... Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest ekscytujące i zmienia życie. Jest pełne wyzwań, zagrożeń i ciężkiej pracy. Wtedy i teraz jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność, ponieważ jesteśmy pełni pasji i oddania. Naszą firmę tworzy zespół wspaniałych ludzi, zaangażowanych w doradztwo techniczne, dobór urządzeń i świadczenie usług spełniających indywidualne wymagania naszych Klientów." Mariusz Snowacki - WspólnikMariusz Snowacki

 

Nasi Kontrahenci to najlepsza wizytówka i jednocześnie gwarancja najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów i usług. Grono naszych Klientów stale się powiększa, co nas bardzo cieszy. Wśród nich znajdują się przedsiębiorstwa, które tak jak my, rozpoczynały swoją działalność w 2008 roku i nieprzerwalnie podążają razem z nami tą samą ścieżką rozowju.

"Każdą potrzebę naszych Klientów traktujemy jako niepowtarzalne wyzwanie, któremu sprostamy dzięki naszej kreatywności, sprawności w działaniu i szerokiej ofercie. Przejrzyste zasady współpracy, terminowa i rzetelna realizacja umów, indywidualna obsługa oraz partnerskie kontakty, które zapewniają najwyższy poziom zadowolenia i lojalności naszych Klientów. To my i tak właśnie działamy od początku!" Łukasz Bubiłek - Wspólnik - Dyrektor HandlowyŁukasz Bubiłek

 

Naszą Spółkę założyli pasjonaci techniki, którzy legitymują się nie tylko wykształceniem technicznym, ale przede wszystkim różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Wśród nich jest były pracownik biura konstrukcyjnego - konstruktor pomp przemysłowych (Mariusz), automatyk instalacji HVAC i C.O. (Jarek), energoelektronik i automatyk przemysłowy (Zbyszek) oraz mechatronik (Łukasz). Również pracownicy Spółki mogą pochwalić się zarówno wykształceniem kierunkowym jak i wysokimi kompetencjami zawodowym. Taka mieszanka doświadczeń jest świadectwem naszej technicznej autentyczności, tak docenaniej przez Klientów Spółki.

"Jesteśmy techniczne autentyczni, gdy zaczynamy zajmować się powierzonym zadaniem, wykonujemy je z pełnym zaangażowaniem i pasją. Klient może liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne. Oferowane przez nas produkty i świadczone usługi spełniają międzynarodowe standardy jakości, normy i dyrektywy, uwzględniając indywidualne potrzeby naszych Klientów oraz wymogi dynamicznie rozwijającego się rynku napędów, automatyki przemysłowej i mechatroniki." Zbigniew Kilichowski - Wspólnik - Dyrektor TechnicznyZbigniew Kilichowski

 

Na naszą działalność można spojrzeć jak na rozmowę z rynkiem. Czasem to my proponujemy nowe rozwiązanie, czasami to rynek poszukuje rozwiązania. Od początku specjalizujemy się w branżach wymagających produktów dostosowanych pod ich potrzeby i to jest jedna z wielu naszych przewag konkurencyjnych. Widzimy, że współczesny świat stawia zasadnicze wyzwanie przekraczania ograniczeń. My mamy wiedzę i produkty, które sprawiają, że realizacja nowatorskich pomysłów technicznych i biznesowych staje się dostępna.

"Stale poszukujemy nowych rozwiązań, inwestujemy w rozwój naszych produktów i  naszą firmę, wprowadzone systemy obsługi Klientów i przyjęta polityka jakości są gwarancją rzetelnej realizacji umów oraz ciągłego wzbogacania oferty w innowacyjne produkty. Odważnie zmieniamy naszą firmę, by odpowiadała na potrzeby rynku i naszych Klientów. Wiemy, że nasza praca ma bezpośredni związek z postrzeganiem naszej oferty i zadowoleniem z naszych usług." Jarosław Osiński - Wspólnik - Dyrektor ds. RozwojuJarosław Osiński

 

Czy korzystanie z nowoczesnej techniki napędowej musi być zawsze takie drogie i skomplikowane?
Nie, gdyż nasza Spółka posiada w swojej ofercie produkty za przystępną cenę a jej wdrożenie do aplikacji przemysłowych nie jest skomplikowane. Poza tym zawsze służymy pomocą podczas doboru i uruchamiania naszych napędów.

Dlaczego wsparcie posprzedażowe może być dla mnie ważne?
Każdy posiada indywidualne potrzeby, które mogą różnić się w zależności od branży w której się działa. Czasami jest potrzeba fachowego wsparcia podczas uruchomienia aplikacji przemysłowej, czasami potrzebny jest pilny kontakt z serwisem. Klienci cenią sobie nasze szerokie wsparcie posprzedażowe, od organizacji logistyki dostawy zamówionego produktu, przez wspracie techniczne aż po szerokie usługi serwisowe. Jesteśmy obecni w całym cyklu życia naszego produktu i to jest nasza kolejna przewaga konkurencyjna.

Dlaczego będę potrzebował usług Waszego serwisu skoro mam gwarancję?
Awarie zdarzają się najlepszym. Działania w ramach serwisu mogą być różne w zależności od specyfiki pracy urządzeń. Mają jednak przynieść jeden skutek – przedłużenie żywotności urządzeń, podtrzymywanie ich w stanie bezawaryjnym, czy też szybkie reagowanie na awarie. Dla naszych klientów istotne są usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Zapraszamy do Współpracy! Wierzymy, że przyniesie ona obopólne korzyści.
Za mało jeszcze nasz znasz? - zapraszamy do poznania historii naszej Spółki!

loading...
Start
2008
2010
2012
2013
2015
2016
2018
2022

W dniu 1 września 2008 roku zawiązana zostaje Spółka HF INVERTER Polska Sp.C. Założycielami Spółki jest czterech przyjaciół, których połączyła ich pasja i wspólny cel, jakim było utworzenie firmy otwartej na ludzi i ich potrzeby techniczne. Zalożyciele Spółki na zdjęciu - patrząc od lewej strony: Łukasz Bubiłek, Mariusz Snowacki, Zbigniew Kilichowski i Jarosław Osiński.

Początki naszej działalności gospodarczej, jak w większości rodzimych firm z polskim kapitałem, nie były łatwe. Zaczynaliśmy od biura o powierzcni niespełna 40m2 i magazynu produktów o powierzchni 100m2. W pierwszym roku działalności skupiliśmy się tylko na osłudze jednej branży - branży HVAC. Na początku zaufało nam dziesięcioro Klientów a z każdym miesiącem naszej działalności do rodziny Klientów dołączały inne przedsiębiorstwa - często takie, które również stawiały swoje pierwsze kroki w biznesie. Zbudowane wtedy wzajemne zaufanie przynosi owoce współpracy po dzień dzisiejszy.

Pierwsze dwa lata nszej działalności minęły pod znakiem dynamicznego rozwoju Spółki. Nasze szeregi zasiliło dziewięcioro pracowników i przenieśliśmy się do hal magazynowo-biurowych zlokalizowanych przy ulicy Polnej 115 w Toruniu. Powierzchnia magazynu i biurowa zwiększyła się trzykrotnie a ilość obsłużonych w 2010 roku Klientów przekroczyła pięciuset - dla nas niewyobrażalną liczbę! Dziękujemy za obdarzenie nas wtedy takim dużym zaufaniem!

Od początku naszej działalności sukcesywnie wprowadzaliśmy na rynek polski nowe produkty. Często była to nasza odpowiedź na potrzeby naszych Klientów (np. przemienniki częstotliwości w obudowie IP55/IP66) a czasami podejmowaliśmy ryzyko wkraczając na niezbadane wcześniej tereny - wprowadzenie nowej konstrukcji przekładni - przekładnie hipoidalną. Nasze starania i upór w wprowadzaniu nowych produktów zostały dostrzeżone przez wydawnictwa i organizacje branżowe, które w latach 2021-2014 wyróżniały te produkty nagrodami "Produktu Roku".

Pięciolecie działalności Spółki mogliśmy już świętować w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 101E w Toruniu. Powierzchnia całkowita to już 1000m2! Szeregi naszej załogi zasiliły kolejne 3 osoby - łącznie w Spółce pracuje 16 osób.

W dniach 4 i 5 września 2015 roku w siedzibie naszej firmy zorganizowaliśmy Seminarium Green Economy™. W pierwszej edycji wzięło udział 65 osób z 43 firm. Spotkanie zostało podzielone na dwa niezależne panele dyskusyjne – jednodniowy panel inżynierski oraz dwudniowy panel warsztatowy. W 2015 roku zdecydowalismy się stworzyć autorski projekt Green Economy™. Głównym założeniem tego projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu optymalnego doboru napędów pod potrzeby Klientów oraz stałe poszerzanie oferty własnej o napędy efektywne energetycznie. Grupą docelowa dla tego projektu są inwestorzy, projektanci i  konstruktorzy, służby utrzymania ruchu i szeroka grupa użytkowników napędów. Realizacja tego ambitnego projektu przebiega w sposób ciągły, poszerzając swoją grupę docelową również o uczniów szkół technicznych i studentów. Coroczne spotkania w ramach tego projektu przerwała nam epidemia COVID-19, gdy tylko ona minie powrócimy z naszym projektem. 

Skrócenie terminów dostaw, możliwość modyfikacji i dostosowania przekładni do indywidualnych wymagań Klienta oraz szersze wsparcie techniczne i serwisowe. To cele, które nasza firma osiągnęła uruchamiając w marcu 2016 roku montownię przekładni i motoreduktorów. Bazując na oryginalnych częściach wyprodukowanych w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej oraz stosując międzynarodowe standardy jakości, normy i dyrektywy, montuje przekładnie i motoreduktory z rodziny ALU-G Motion i IRON-G Motion.

Jubileusz 10-lecia istnienia Spółki świętowaliśmy w bardzo dobrych nastrojach! Zaufało nam już ponad 1.000 Klientów, pozyskaliśmy partnerów handlowych na zagranicznych rynkach - w Szwecji i na Ukrainie. W spółce pracuje już łącznie 21 osób! Wprowadziliśmy nowe produkty (np. przemienniki częstotliwości EM-30) a dotychczasowe zostały unowocześnione. 

W 2022 roku rozpoczynamy realizację inwestycji związanej z budową własnej siedziby. Nowoczesny obiekt biurowo-magazynowy o powierzchni użytkowej 2400m2 zbudowany zostanie na terenie Strefy Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Do dyspozycji Spółki będzie magazyn wysokiego składowania (>6m) o powierzchni 1200m2, montownia i serwis o powierzchni 400m2 oraz dwukondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni 800m2.