Przemiennik częstotliwości EP-66

EURA EP-66 zostały opracowane w odpowiedzi na wysokie wymagania warunków otoczenia pracy dla napędów zdecentralizowanych. Przemienniki EURA EP-66 sprawdzają się w zdecentralizowanych układach napędowych stosowanych w takich branżach jak: wod.-kan. (oczyszczalnie ścieków, przepompownie), wentylacyjnej (centrale klimatyzacyjne) i maszynowej.

Zwarta obudowa IP66 w której istnieje możliwość instalacji dodatkowych elementów (wyłącznik główny, termostat i grzałka itp.) to nowe rozwiązanie zastosowane w konstrukcji obudowy przetwornicy częstotliwości. Wyposażenie przemiennika EURA EP-66 w szereg dodatkowych funkcji np. funkcje dla przemysłu tekstylnego i papierniczego (obsługa nawijaków i odwijaków), funkcję p.poż. dla sterowania wentylacji oddymiającej, funkcję WatchDog© do monitorowania napędu pasowego itp. to cechy pozwalające na ulokowanie tej konstrukcji na szczycie listy napędów zdecentralizowanych ogólnego przeznaczenia. Przemienniki częstotliwości EP-66 dostępne się w szerokim zakresie mocy od 0,75 kW do 90 kW.

Przemienniki częstotliwości EURA EP-66 posiadają klasę sprawności IE2 i są zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2019/1781 ustanawiające wymogi dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów na podstawie Dyrektywy 2009/125/WE

Wytrzymała obudowa - zaprojektowana od podstaw obudowa napędu IP66 sprawdza się w trudnych warunkach środowiska pracy.
Opti-Box Concept™ - obudowa napędu wyposażona została w dodatkową przestrzeń umożliwiającą montaż w jej wnętrzu dodatkowych elementów automatyki.
Napęd zdecentralizowany - przetwornice EP-66 mogą być montowane bezpośrednio na maszynie bez konieczności instalacji w szafie sterującej lub pomieszczeniu technicznym.
Niskie koszty montażu - montaż napędu EP-66 możliwie blisko silnika elektrycznego eliminuje potrzebę zastosowania długich, ekranowanych przewodów - co obniża koszty.
Bezpieczna elektronika - unikalna technologia lakierowania płyt mocy i płyt sterujących falowników EURA EP-66 zabezpiecza elektronikę napędu przed działaniem środowiska pracy.
Wszechstronny napęd - zastosowane algorytmy pracy sprawdzają się w wielu aplikacjach, zarówno o zmiennej jak i stałej charakterystyce obciążenia.

loading...
Dane techniczne

Specyfika techniczna

Parametry pracy

Wymiary

Wymiary EP-66

 "EURA EP-66 to napęd zdecentralizowany wyposażony w zupełnie nową konstrukcję obudowy IP66.

Cechą wyróżniającą napęd EURA EP-66 od produktów konkurencji jest nowe podejście do obudowy IP66 (NEMA 4X). Opti-Box Concept™ w falowniku EP-66 to dodatkowa przestrzeń umożliwiająca montaż w jej wnętrzu dodatkowych elementów automatyki tj. wyłącznik główny i bezpieczeństwa, przełącznik start/stop i lampki sygnalizacyjne, czy też grzałkę z termostatem i higrostatem. Te dodatkowe elementy można już zdefiniować na poziomie zamówienia napędu i zostaną one przez nas zamontowane bez utraty gwarancji. Dzięki prostej obsłudze, łatwym montażu i wbudowanym aplikacjom, falowniki EURA EP-66 są natychmiast gotowe do użycia a powierzone zadania wykonują bezawaryjnie. Posiadają wbudowany filtr EMC, regulator PID oraz komunikację ModBus. Dostępne trzy rodzaje sterowania, praca wielobiegowa oraz automatyczna do 8 kroków sprawiają, że jest to napęd uniwersalny i sprawdzi się w wielu różnorodnych aplikacjach.

loading...
Dokumentacja - katalogi produktu
Dokumentacja - instalacja i obsługa
Dokumentacja - deklaracje i certyfikaty
Pliki do pobrania

Przemienniki częstotliwości EURA EP-66

Przemiennik częstotliwości EP-66
1 / 1