Przemiennik częstotliwości E-810

Uniwersalne przemienniki częstotliwości EURA E-810 charakteryzują się niewielką i kompaktową konstrukcją. Szeroki zakres mocy zapewnia wszechstronne zastosowanie. Falowniki E-810 sprawdzają się w aplikacjach pompowych i wentylatorowych, w napędach przenośnikowych oraz prostych maszynach.

Dzięki prostej obsłudze, łatwym montażu i wbudowanym aplikacjom, falowniki EURA E-810 są natychmiast gotowe do użycia a powierzone zadania wykonują bezawaryjnie. Posiadają wbudowany filtr EMC, regulator PID oraz komunikację ModBus. Dostępne trzy rodzaje sterowania, praca wielobiegowa oraz automatyczna do 8 kroków sprawiają, że jest to napęd uniwersalny i sprawdzi się w wielu różnorodnych aplikacjach.

Przemienniki częstotliwości EURA E-810 posiadają klasę sprawności IE2 i są zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2019/1781 ustanawiające wymogi dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów na podstawie Dyrektywy 2009/125/WE

Wszechstronny napęd - sprawdza się w wielu wymagających aplikacjach, zarówno o zmiennej jak i stałej charakterystyce obciążenia.
Efektywna praca - dzięki wbudowanym i udoskonalonym funkcjom sterowania silnikiem elektrycznym, uzyskuje się optymalna regulację procesów przemysłowych.
Ograniczone zakłócenia - wbudowany filtr EMC skutecznie wpływa na ograniczenie zakłóceń.
Niezawodność - nowe rozwiązania techniczne i technologiczne wprowadzone w tym napędzie wpływają korzystnie na trwałość i niezawodność pracy w całym jego cyklu.
Przyjazny dla użytkownika - uproszczona konfiguracja napędu do niezbędnego minimum, darmowe oprogramowanie komputerowe EuraDV™ i współpraca z EURA CopyStick™.
Bezpieczna elektronika - unikalna technologia lakierowania płyt mocy i płyt sterujących zabezpiecza elektronikę napędu E-810 przed działaniem środowiska pracy.

loading...
Dane techniczne

Specyfika techniczna

Parametry pracy

Wymiary

 

"Przemiennik częstotliwości EURA E-810 jest uniwersalnym napędem, który sprawdza się zarówno w prostych jak i zaawansowanych aplikacjach.

Przemiennik częstotliwości E-810 został wyposażony w trzy rodzaje sterowania - sterowanie wektorowe SVC (Sensorlees Vector Controll), prosty wektor VC (Vector Controll) oraz sterowanie skalarne VVVF (Variable Voltage Variable Frequency). Dzięki temu wzrosła jego uniwersalność zastosowania. Napęd posiada wzmocnienie momentu automatyczne lub dowolnie zdefiniowane w zakresie do 20 krzywych, warto wspomnieć, że moment początkowy wynosi 150% już przy częstotliwości 0.50Hz! Precyzję sterowania silnikiem uzyskuje się dzięki wysokiej rozdzielczości zadawania częstotliwości - dla zadawania cyfrowego wynosi 0.01Hz a dla analogowego jest to iloraz max. częstotliwości x 0.2%. Efektywność energetyczną pracy sterowanego napędu uzyskuje się dzięki wbudowanym funkcjom, taką funkcją jest np. tryb pracy AVR (automatycznej regulacji napięcia), który w przypadku zmian napięcia zasilającego falownik będzie stabilizował napięcie wyjściowe - zasilające silnik. Dostępne są dwa rodzaje startu układu napędowego - start bezpośredni bez lotnego startu (bez kontroli aktualnych obrotów silnika) lub lotny start. Praca wielobiegowa umożliwia ustawienie przez użytkownika do 15 stałych prędkości na wejściach cyfrowych. Można również zaprogramować pracę automatyczną do 8 kroków. Dla optymalnego sterowania silnikiem elektrycznym można zdefiniować częstotliwość nośną (kluczowania) w przedziale od 0.8kHz do 10.0kHz lub ustawić, aby falownik w sposób automatyczny ten parametr ustawiał w zależności od warunków pracy silnika.

loading...
Dokumentacja - katalogi produktu
Dokumentacja - instalacja i obsługa
Dokumentacja - deklaracje i certyfikaty
Pliki do pobrania

Przemienniki częstotliwości EURA E-810

Przemiennik częstotliwości E-810
1 / 2